Pimp yourself!

Pimp yourself! Czyli kilka słów o tym jak się „odpicować” i dlaczego warto inwestować w wygląd.

Jak już pisałam wcześniej w artykule „Piękno to kwestia wyboru” w  życiu codziennym zawsze mamy wybór. Wyborem jest także wyglądać pięknie lub nie. Jeśli już zdecydowałaś/ zdecydowałeś się dobrze wyglądać, jesteś na dobrej drodze :-)

18

Uważam że nasz zadbany wygląd jest dobrą wizytówką i inwestycją. Poprawia naszą samoocenę i postrzeganie nas przez innych. Nie jest rzeczą próżną dobrze wyglądać i jeśli jesteśmy pięknymi i zadbanymi ludźmi, nie przepraszajmy za to innych. Inwestujmy w siebie mądrze i z rozsądkiem. Coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług chirurgów plastycznych, luksusowych zabiegów kosmetycznych. Wydajemy mnóstwo pieniędzy na przyjemności, zabawę, wakacje, hobby. Zacznijmy wydawać na ubrania.

Zadbane ciało, cera, włosy są doskonałą bazą do wykonania kolejnego kroku czyli dobrania odpowiedniej stylizacji.

Szata zdobi człowieka.

Moimi zdaniem nie tylko pod względem estetycznym ale i duchowym. Piękne ciuchy poprawiają nasz nastrój, czasem eksponują osobowość i kreatywność. Profesjonalny wizerunek jest istotnym czynnikiem w kontaktach biznesowych.

Bądźmy otwarci na zmianę wyglądu. Stylizacjami można się doskonale bawić. Jeśli na początku jesteśmy sceptyczni lub nie czujemy się gotowi na radykalną zmianę wyglądu, zmieniajmy nasz wizerunek stopniowo, ale najważniejsze róbmy to! W dobrze skomponowanej szafie znajdziesz ciuchy tak dobrane ze sobą kolorystycznie, krojem i kolorem, aby mogły tworzyć ze sobą wiele zestawów, na dzień, wieczór, różne okazje. Jeśli korzystasz z pomocy stylistki w komponowaniu swojej garderoby, poproś ją o wykonanie zestawów i zrób zdjęcia całych stylizacji aby zaoszczędzić swój czas przed wyjściem i zawsze, niezależnie od okazji lub pogody być gotowym do wyjścia.

13

Jak się „odpicować” i nie zbankrutować?

Nasza szafa stanie się naszą inwestycją. Starajmy się kupować ciuchy dobrej jakości ponieważ posłużą nam dłużej. Ale nie bójmy się też wzorów i kolorów. Miksujmy w stylizacjach ciuchy z sieciówek z ciuchami od projektantów. Wbrew pozorom ubrania od polskich, szczególnie początkujących projektantów nie są wiele droższe niż sieciówkowe. Za to wielokrotnie lepsze pod względem jakości i designu. Ale można też stworzyć ciekawe stylizacje jedynie w sieciówkach.  Jeśli chodzi o ciuchy i dodatki big labels, często można je kupić za część pierwotnej ceny. Są to co prawda rzeczy z minionych kolekcji ale zazwyczaj ciągle na topie i warte kupienia.

Na pewno należy postawić to dodatki. Buty, torebka muszą być dobrej jakości. I biżuteria, która nie może być przypadkowa. Jeśli szukacie pięknej biżuterii, dobrej jakości, polecamy LadyGlam.

O elegancji

„Jeśli nie masz eleganckiej sylwetki, nie zmieni tego najelegantsza sukienka. Chłopka z Etiopii może być szalenie elegancka, a bardzo bogata kobieta wyglądać nieciekawie” to jeden z aforyzmów Karla Lagerfelda, które uwielbiam.

I jest to szczera prawda o elegancji. Niezależnie od pochodzenia, profesji, wieku, możesz wyglądać elegancko, z klasą, odnaleźć swój styl. Sposób w jaki się ubierasz istotnie, zależy od zasobności Twojego portfela ale przede wszystkim pomysłowości, dobrego gustu, wyczucia. Nie martw się jeśli nie wiesz jak się ubierać. Warto zainwestować i skorzystać z porady profesjonalistów.

Za udział w sesji dziękuję:

fotograf: Daniel „irae” Koper
modelka: Maiia Matiushenko/ Maiia Matiushenko Photomodel
make up artist: Karolina Janiak/ Karla mua make up artist
stylizacje: Anna ŁadyżyńskaDodaj komentarz